Ostravští Piráti vybírají v primárkách kandidáta na post primátora, favoritkou je Andrea Hoffmannová

Ostravští Piráti vybírají v primárkách kandidáta na post primátora, favoritkou je Andrea Hoffmannová

Ostrava, 05. dubna 2021 – Ostravští piráti, třetí nejsilnější koaliční strana v Ostravě, zahajují tento týden pirátské primárky. Stranické volby, z nichž během měsíce vzejde pirátský kandidát nebo kandidátka na primátora a kandidáti na starosty v nejdůležitějších městských obvodech v Ostravě. Favoritkou pirátských primárek je současná náměstkyně primátora Ostravy Andrea Hoffmannová.


„Pirátské primárky stojí na silných demokratických základech. O našich lídrech nerozhoduje šéf strany nebo stranické sekretariáty v Praze, jak je to u tradičních stran, ale přímá volba naší členské základny,”

vysvětluje předseda místního sdružení Ostrava Michal Najvárek. Podle něj mají pirátské primárky svá vlastní pravidla.

„Používáme dvoukolový systém. V prvním kole musí kandidáti získat tzv. akceptaci. To znamená, že více než 50 % našich členů souhlasí s kandidaturou kandidátů. Ve druhém kole si to pak všichni kandidáti, kteří prošli prvním kolem, rozdají mezi sebou.”

Piráti zásadně volí své lídry online.

„Používat papírové volební lístky v 21. století je jako jezdit v dnešní době do práce na koni. Většina našich členů použije k volbě svůj mobil. Je to rychlejší, pohodlnější a máme vyzkoušeno, že se do hlasování zapojí více členů,” říká Michal Najvárek.

Samotnému hlasování předchází Den kandidátů. Den, kdy pirátští kandidáti předstoupí před své členy a představí členské základně své myšlenky a názory. V letošním roce proběhne Den kandidátů v sobotu 9. dubna v Klubu Atlantik.

„Den kandidátů je určen zejména pro členy a příznivce Pirátské strany, ale může se ho zúčastnit kdokoliv, kdo se zajímá o komunální politiku v Ostravě. Piráti jsou na rozdíl od ostatních stran otevřenou a zcela transparentní politickou stranou,”

podotýká předseda ostravských Pirátů.

Přesný program Dne kandidátů představí strana ve středu. Největší pozornost bude o nadcházejícím víkendu upřena na současnou náměstkyni primátora Ostravy Andreu Hoffmannovou, která je největším favoritem na vítěze pirátských primárek.

„Andrea Hoffmannová v uplynulých 4 letech úspěšně vedla oblast školství a sportu a na radnici vyzrála ve velmi úspěšnou a respektovanou političku. Pokud v primárkách uspěje, stane se v 37 letech první ostravskou Pirátkou v historii, která se bude na podzim ucházet o post primátorky Ostravy,”

dodává Michal Najvárek.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.