Jakub Vontroba

Jakub Vontroba pochází z Českého Těšína. Po absolvování Obchodní akademie Český Těšín zamířil do Ostravy, kde vystudoval Ekonomickou fakultu VŠB - Technické univerzity Ostrava.

Nad rámec studia Jakub participoval v několika grantových projektech a strávil semestr na zahraniční univerzitě. Jakub rovněž prošel několika odbornými stážemi v různých firmách. Brigádně pracoval mj. jako listonoš v České poště.

Po dokončení navazujícího magisterského studia Jakub ve studiu ekonomie pokračoval dále, a sice jako doktorand na Katedře ekonomie. V rámci svého doktorského studia Jakub vedl semináře z mikroekonomie a makroekonomie pro bakalářské studenty, spolupracoval na článcích do odborných časopisů a participoval v grantových projektech, přičemž jeden sám vedl. Více než rok zastával pozici zástupce šéfredaktorky ve fakultním magazínu.

V současné době Jakub dokončuje doktorát, studuje mezinárodní vztahy a vyučuje ekonomii na soukromé vysoké škole.

Jakuba zajímá politika a sport. Rád si zahraje fotbal nebo florbal, sleduje hokej, podniká výlety a rád poznává nové země. Mezi jeho další záliby patří filmy, seriály, procházky a četba.

jakub-vontroba-2023

Pirátská strana


Lidé

Mgr. Arnošt Žídek, Ph.D.
Mgr. Arnošt Žídek, Ph.D. zastupitel městského obvodu Ostrava-Jih, předseda kulturní a školské komise, člen komise pro vzdělávání, vědu a výzkum (Ostrava)
Romana Körösi
Romana Körösi členka bytové komise
Poznejte celý náš tým