Porubský dětský den

23. srpna 2018
Porubský dětský den

Ostrava, 22. srpna 2018 - Ostravští Piráti uspořádali u Rondlu na Hlavní třídě Pirátský dětský den, kterým odstartovala ostravská kampaň do komunálních voleb. V režii Pirátů a dobrovolníků si děti mohli vyzkoušet vázání uzlů, kreslení či různé pohybové aktivity. Největší zájem vzbudilo malování na obličej a skákací hrad.

„Jsme rádi, že si náš dětský den užili nejen mrňousové, ale i jejich rodiče, ti třeba ve fotokoutku, kde se mohli na památku vyfotit se svými ratolestmi, to vše s proprietami ve stylu superhrdinů. Naším hlavním cílem bylo ukázat, jak snadno lze oživit veřejný prostor kulturní a zábavnou akcí. Rádi bychom v tomto duchu pokračovali i na radnici a podpořili z rozpočtu podobné občanské projekty a aktivity,“

popsala dětský den lídryně porubské pirátské kandidátky Andrea Hoffmannová, která se zaměřuje především na kulturu a školství.

Akce se zúčastnil a dětský den zahájil pirátský kandidát na ostravského primátora David Witosz.

„Rád jsem navštívil Porubu a promluvil si při té příležitosti s jejími obyvateli. Každý obvod je jiný a jiné jsou i problémy, které lidi trápí. Ostrava je ale jenom tak silná, jak silné jsou její jednotlivé části. Jejich slabiny se negativně projevují na celkové kondici města. V případě Poruby je to dobře vidět na nedostavěné prodloužené Rudné,“

dodal Witosz, který je zároveň pirátským expertem pro dopravu.

Akce se odhadem zúčastnilo kolem 1400 lidí a podle úsměvů na tvářích dětí, rodičů i kolemjdoucích soudíme, že se líbila. Brzy na viděnou na další pirátské akci!


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.