Piráti z Moravskoslezského kraje mají nové vedení

Piráti z Moravskoslezského kraje mají nové vedení

Ostrava, 30. listopadu 2021 – Krajské fórum Pirátů v Moravskoslezském kraji si zvolilo nové předsednictvo. Členská základna v internetové volbě rozhodla o tom, kdo dál povede krajské sdružení. Novým krajským předsedou se stal Lukáš Černohorský. Na místopředsednická křesla usednou Rostislav Řeha, Jiří Demel, Marian Babic a Daniel Galuszka. Nově zvolené předsednictvo se shodlo na hlavních prioritách a směřování strany v kraji. Chce se podílet na rozšiřování členské základny, zvýšit motivaci stávajících členů a příznivců a především se zaměřit na nadcházející komunální volby.


„Prvním úkolem předsednictva bude koncentrovat síly na obnovu „bojové“ morálky v kraji. Chceme posilovat členskou základnu a dosáhnout slušného zastoupení nejenom v okresních městech, ale i v menších městech a obcích. Ruku v ruce s nabíráním členů by měla jít jejich odborná profilace a zapojení do krajských expertních týmů tak, aby si každý našel jemu blízké téma. Do komunálních voleb chceme postavit co nejhustší síť kandidátů a kandidátek napříč krajem. Máme spoustu schopných lidí na radnicích, v opozici i na krajském zastupitelstvu a ti mají nejen nováčkům co předat,“

říká nový předseda Lukáš Černohorský, zkušený Pirát a bývalý poslanec.

První místopředseda Rostislav Řeha je dlouholetým členem krajského předsednictva, volba tak potvrdila jeho silnou pozici v kraji. Stejně jako v minulosti se bude věnovat hlavně hospodaření s krajským rozpočtem, aktivně chce řešit také případné spory a dohlédnout na hladkou komunikaci vnitrostranického aparátu.

Druhým místopředsedou byl zvolen Jiří Demel, který ve vedení krajského sdružení usedne již několikáté funkční období. Za důležité považuje zklidnit zjitřené emoce po sněmovních volbách a dál pokračovat v dobře rozdělané práci. I on chce věnovat velkou část energie nadcházejícím komunálním volbám, které ukážou sílu pirátské strany v kraji.

Naplňovat podobné cíle chtějí také další zvolení místopředsedové – právník a dosluhující předseda místního sdružení Opavské Slezsko Marian Babic a bohumínský zastupitel Daniel Galuszka, který je současně místopředsedou místního sdružení Karvinsko.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.