Piráti v Ostravě si zvolili nové předsednictvo

Piráti v Ostravě si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 24. září 2019 – Ostravští Piráti mají nové předsednictvo místního sdružení. O jeho složení rozhodla v těchto dnech členská základna internetovou volbou. Novou předsedkyní se stala Pavlína Nováčková. Místopředsedy byli zvoleni Jiří Rajnoch, Michal Breškovec, Lukáš Černohorský a Jakub Dedek. Nové předsednictvo se chce orientovat na vnitrostranickou politiku, chce pracovat hlavně na rozvoji členské základny a podporovat vzdělání a osobní rozvoj svých členů.

Nově zvolená předsedkyně Pavlína Nováčková je opoziční zastupitelkou v Ostravě-Jihu. Předsednictvo podle ní plní především funkci organizační a administrativní. Společně s ostatními členy by se chtěla podílet na růstu ostravské buňky a efektivní komunikaci uvnitř i navenek. Jako nejbližší prioritu vidí maximální nasazení při krajských volbách.

První místopředseda Jiří Rajnoch je v Ostravě-Porubě radním pro e-government. Ostravská členská základna je podle něj malá a chce se proto zaměřit na nábor nových členů. K tomu by rád využil nové a netradiční formy. V tom ho plně podporují i další místopředsedové, jižanský zastupitel a IT specialista Michal Breškovec, poslanec parlamentu ČR a zkušený Pirát Lukáš Černohorský a porubský zastupitel Jakub Dedek, který je zároveň koordinátorem krajského sdružení.

Výsledek volby názorně ukazuje, že Piráti jsou svobodnou stranou uplatňující v praxi přímou demokracii. Volba předsednictva v Pirátské straně je vždy záležitostí celé členské základny, kde má každý člen bez výjimky jeden hlas. Členové také rozhodují o nominaci kandidátů do předsednictva. Pirátský princip přímé demokracie se ostatně uplatňuje i v průběhu funkčního období předsednictva – jakékoliv jeho rozhodnutí může být na základě podnětu kohokoliv z členů stranickou základnou zrušeno nebo celé předsednictvo odvoláno. Tato pravidla České pirátské strany udržují mezi stranickými orgány a členskou základnou aktivní a kontinuální spolupráci.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.