Piráti pomáhají v krizi a organizují celostátní sbírku počítačového vybavení pro distanční výuku dětí

Piráti pomáhají v krizi a organizují celostátní sbírku počítačového vybavení pro distanční výuku dětí

Ostrava, 26. října 2020 – S druhou vlnou koronaviru přešly vzdělávací instituce na distanční výuku. Mnoho rodin však potřebným technickým vybavením nedisponuje. Krizový štáb Pirátů proto přišel s návrhem na založení celorepublikové sbírky stolních počítačů, notebooků a tabletů pro rodiny, které teď čelí problémům. Sbírky probíhají po celé České republice především v krajských pirátských centrech. Kampaň #SbirkaNotebooku poběží v našem kraji od 26. října do 10. listopadu.


„Piráti si vytvořili krizový štáb, který stínuje vládu. Společně během koronavirové pandemie vytváříme vlastní návrhy pro boj s krizí. Vytvořili jsme tzv. chytrý plán a ve Sněmovně se nám podařilo prosadit 11 usnesení k řešení pandemické krize,“

vysvětluje člen krizového štábu Pirátů, poslanec Lukáš Kolářík a dodává:

„Nyní přicházíme s novým projektem, který by měl pomoci zvládnout distanční výuku rodinám bez technického vybavení. Bohužel nejsme ve vládě, abychom to mohli řešit systémově, a proto vznikla tato občanská iniciativa. Spousta domácností má dnes doma přebytečnou elektroniku, která už nemá využití a chytá prach. Proto věříme, že se nám sejde řada počítačů, kterým budeme moci najít nový domov.“

O samotné rozdělení vhodného vybavení se Piráti postarají ve spolupráci s organizacemi, které se problematice distanční výuky věnují. Na sběrných místech sbírají jak notebooky, tak stolní počítače, monitory, klávesnice, myši a webkamery. Veškeré přijaté vybavení bude následně ošetřeno dezinfekčními prostředky, aby se předešlo případnému přenosu koronaviru.

„Určitá sběrná místa mají otevřeno v pevně stanovené hodiny, jinde je to o předchozí domluvě a tam, kde máme více zdrojů, budeme za dárci dokonce jezdit sami. Zapojilo se všech čtrnáct krajských sdružení Pirátů. Ve většině případů jsou to lidé, kteří se nějakou formou dobrovolnické pomoci zapojili už při první vlně koronaviru. Tehdy jsme šili roušky, chodili seniorům nakupovat, nebo lidem venčili psy, dnes zase pomáháme dětem na distanční výuce. Tato doba je složitá a každý z nás cítí, že si musíme vzájemně pomáhat.“

říká koordinátor projektu Daniel Galuszka.

Seznam sběrných míst kampaně #SbirkaNotebooku:

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.