Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Prostřednictvím internetového hlasování si členská základna ostravských Pirátů na začátku října zvolila své nové předsednictvo místního sdružení, jejímž předsedou se stal ekonom a vysokoškolský pedagog Jakub Vontroba, který získal podporu 86 % hlasujících. Dále byli do pozice místopředsedů a místopředsedkyň zvoleni Adam Piechowicz, Gabriela Macečková, Pavlína Polášková a Daniel Pawlas (na fotce zleva). První místopředsedkyně sdružení Gabriela Macečková je toho času na mateřské dovolené a společně s druhou místopředsedkyní Pavlínou Poláškovou, která pracuje jako kulturní pracovnice, jsou opozičními zastupitelkami v městském obvodu Ostrava-Jih. Třetím místopředsedou se stal Daniel Pawlas, který pracuje jako celní deklarant, čtvrtým místopředsedou je student geografie a historie Adam Piechowicz. Oba jsou vcelku novými, přesto velmi aktivními členy Pirátské strany v Ostravě.

PMS Ostravsko
Nové předsednictvo místního sdružení Ostravsko

Mandát předsednictva je dvouletý a jeho primárním cílem bude rozvíjet pirátskou značku a její členskou základnu v Ostravě a přilehlých obcích, zajistit hladký průběh evropských a krajských voleb, které se uskuteční v následujícím kalendářním roce, a plnit další úkoly, kterými předsednictvo pověří místní fórum. Mezi konkrétní cíle, které si nově zvolené předsednictvo vytyčilo, patří podpora motivace, angažovanosti a rozvoje nových i stávajících členů, zajištění hladké vnitrostranické komunikace a zefektivnění některých procesů nebo jasnější programové ukotvení Pirátské strany na Ostravsku.

„Do ostravského předsednictva byli zvoleni lidé s rozličnými znalostmi a zkušenostmi. Věřím, že společně s naší členskou základnou, včetně zvolených zastupitelek a zastupitelů, dokážeme posílit postavení liberální a demokratické politiky v Ostravě a položíme tak základy pro lepší volební výsledek Pirátské strany v komunálních volbách v roce 2026,“

komentuje výsledek volby předseda ostravských Pirátů Jakub Vontroba.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Už více než půl roku se řeší finance na platy zaměstnanců ve školách. V listopadu proběhla první celorepubliková stávka zaměstnanců, po které školy dostaly od vlády některé přísliby – zejména 130% platu pro učitele a zrušení pouze neobsazených pozic nepedagogických zaměstnanců. A ve středu 7. února konečně dostaly školy rozpočty na platy svých zaměstnanců pro rok 2024. Výsledkem byl šok a rozčarování na ředitelských pozicích, které v pátek deklarovala tisková zpráva Asociace ředitelů základních škol. Co přesně se ředitelé dozvěděli a co to pro školy bude znamenat, si ukážeme v následujícím článku.

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.