Ostravští Piráti mají nové předsednictvo

Ostravští Piráti mají nové předsednictvo

Ostrava, 24. září 2021 – Piráti si zvolili nové předsednictvo místního sdružení Ostrava. O jeho složení rozhodla členská základna internetovou volbou. Novým předsedou se stal Michal Najvárek. Dosavadní předsedkyně Pavlína Polášková bude první místopředsedkyní, dalšími místopředsedy byli zvoleni Martina Dušková, Václav Parchaňský a Gabriela Macečková. Nové předsednictvo se chce zaměřit na zlepšení vnitrostranických procesů a další rozšiřování členské základny, vzdělávání a osobní rozvoj svých členů. Hlavní pozornost chce ale nové vedení věnovat přípravě nadcházejících komunálních voleb s cílem dosáhnout co nejlepšího volebního výsledku a zvýšit tak zastoupení Pirátů v místních zastupitelstvech.


Nový předseda Michal Najvárek pracuje jako informatik na univerzitě, je hudebním publicistou a kritikem, dlouhodobě se pohybuje v ostravské kulturní komunitě, a vede také pirátský krajský expertní tým pro kulturu. Předsednictvo by podle něj mělo hlavně propojovat, podporovat a zaštiťovat lidi a zlepšovat procesy. Do řízení ostravské buňky chce přenést své profesní dovednosti – především schopnost pracovat s daty, analyzovat a vést lidi. Chtěl by zachovat, co funguje a zlepšovat, co nefunguje.

„Aby ostravská buňka rostla a sílila, musíme hlavně dobře komunikovat, uvnitř i navenek. Nově zvolené předsednictvo tvoří pestrá směsice osobností z různých oblastí a myslím, že se budeme skvěle doplňovat. Jde nám všem o jedno – naplňovat pirátskou politiku a usnadnit to všem, kteří se chtějí přidat,“

uvedl Michal Najvárek krátce po zvolení.

Za nejbližší prioritu a výzvu zároveň považuje maximální nasazení při komunálních volbách.

První místopředsedkyně Pavlína Polášková (dříve Nováčková) je opoziční zastupitelkou v Ostravě-Jihu a kulturní pracovnicí porubského obvodu. Jako bývalá předsedkyně má čerstvou zkušenost s fungováním ostravského předsednictva a může tak pokračovat v práci, kterou ve vedení v uplynulém období odvedla. Chtěla by se zaměřit na organizační a administrativní úlohu předsednictva a její zefektivnění.

Druhá místopředsedkyně Martina Dušková pracuje jako sociální pracovnice, je krajskou zastupitelkou a sociální oblasti se věnuje i v krajském expertním týmu, který vede. Chce se orientovat na propojování jak mezi členy a příznivci, tak mezi místním sdružením a ostravskými zastupitelskými kluby. U Pirátů otevřela také téma řešení sporů a mediace, které by chtěla dále rozvíjet a praktikovat.

Stejné cíle chtějí naplňovat i další místopředsedové, autor pirátské aplikace Větrání bez jedů a člen komise pro životní prostředí města Ostravy Václav Parchaňský a opoziční zastupitelka Ostravy-Jihu Gabriela Macečková, která se věnuje studiu japanologie a toho času je na rodičovské dovolené.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.