Ostrava zajišťuje hlídání pro děti zdravotníků a pracovníků v první linii

Ostrava zajišťuje hlídání pro děti zdravotníků a pracovníků v první linii

Ostrava, 20. října 2020 – Již od začátku přerušení běžné školní docházky nabídlo město pomocnou ruku rodičům, jejichž profese jsou v boji s Covid-19 nejvíc potřeba. Jedná se o zaměstnance bezpečnostních sborů, městské policie, poskytovatelů zdravotních služeb, lékařů, orgánů ochrany veřejného zdraví a ozbrojených sil, pracovníků sociálních služeb a dalších. Ostrava tak chce těmto pracovníkům umožnit naplno vykonávat jejich důležitou práci. Od pondělí navíc funguje i hlídání předškolních dětí, jejichž školka byla z důvodu nákazy uzavřena.


„Nyní máme kapacitu pro stovky školáků od šesti do deseti let. Nabízíme hlídání v centru města v základní škole v Ostrčilově ulici, na Jihu v základní škole v Březinově ulici, a v Porubě na Ukrajinské. Dětem se tam věnují pedagogičtí pracovníci, družinářky a další zaměstnanci, a to podle možností jednotlivých zařízení,“

uvedla resortní náměstkyně Andrea Hoffmannová.

V Ostravě zároveň přibývá školek, které kvůli výskytu nákazy omezují provoz nebo se úplně zavírají.

„Momentálně jsou zavřené už tři mateřské školy ve městě a další hlásí uzavření některých tříd nebo částí provozů. Pro zaměstnance integrovaných složek proto teď nabízíme i hlídání dětí předškolního věku, otevřeli jsme pro ně školku na MŠ Ostrčilova,“

dodala Andrea Hoffmannová.

Pracovníci z první linie nemusí mít obavy, „kam s dětmi“ ani v příštím týdnu, kdy jsou rozhodnutím ministra školství podzimní prázdniny prodlouženy na celý týden. V souladu s nařízením MŠMT je město povinno zajistit pro ně hlídání i v tomto období, vyjma státního svátku 28. října.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.