Ing. Václav Parchaňský, Ph.D.

(* 1987)

Narozen v Ostravě, na studiích na VŠCHT v Praze a po 11 letech se vrátil do Ostravy, rovnou do Moravské a byl upřímně zděšen jak málo se situace s ovzduším kvalitativně zlepšila. Tak jsem se rozhodl využít své vzdělání v oboru analytické chemie a nějak přispět k řešení problému.

Začal se zajímat o kauzu ostravské Koksovny Svoboda a začal spolupracovat s Piráty. Sleduji kauzy kolem ovzduší zejména v Moravskoslezském kraji, účastním se odborných akcí a snažím se být překladatelem mezi odbornou veřejností a politiky. Jsem autorem aplikace „Větrání bez jedů“ na adrese vetrani.pirati.cz.

Působil jsem v komisi životního prostředí rady města, kde jsem se snažil o zlepšení informovanosti a činil konkrétní kroky ke zlepšení situace. Dále působím ve Výboru pro životní prostředí Moravskoslezského kraje.

Zastávané funkce

Moravská Ostrava a Přívoz

  • Zastupitelstvo: zastupitel
  • Komise:
    • předseda komise životního prostředí
    • člen komise pro otevřenu radnici a MA21
    • člen komise dopravy

Moravskoslezský kraj

  • Výbory: člen výboru pro životní prostředí
vaclav-parchansky

Pirátská strana


Lidé

Mgr. Barbora Vyka
Mgr. Barbora Vyka zastupitelka, členka finančního výboru, členka komise školství, sportu a volnočasových aktivit, členka komise kulturní
Ing. David Witosz
Ing. David Witosz místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, člen povodňové komise, zastupitel města Ostravy
Bc. Pavlína Polášková
Bc. Pavlína Polášková zastupitelka městského obvodu Ostrava-Jih, místopředsedkyně místního sdružení Ostravsko
Poznejte celý náš tým