Michal Najvárek (*1977) je členem Pirátské strany od roku 2014, nicméně jeho zvýšenou aktivitu lze zaznamenat až v posledních letech. Původně pochází z Havířova, ale zhruba v 13 letech se přestěhoval do Šenova, kde v roce 2018 založil šenovskou buňku pirátů.

Původně se vyučil strojním zámečníkem, ale od malička jej to táhlo k počítačům, takže si dodělal maturitu na Střední ekonomické škole a vzápětí při zaměstnaní začal studovat Aplikovanou informatiku na Ostravské univerzitě, kterou ale nedokončil. Dál přednost rodině a postavil si svépomoci dům. Na Ostravské univerzitě působí jako JAVA programátor ve vývoji již více jak 10 let dodnes. Od roku 2020 je členem výboru MSK Kultury a památkové péče.

O politiku se zajímá od svých 25-ti let. Zpočátku na bázi občanské angažovanosti, kdy se zapojoval do aktivit organizací proti korupci, tak i dobrovolnými aktivitami. Dlouhodobě však vystupuje proti autorskému zákonu a rovněž se zajímá o ekologická témata.

Michala baví hudba natolik, že pořádá koncerty a píše pro undergroundový webový portál, kde je zároveň šéfredaktorem. Rád cestuje, čte a občas i maluje. Pro piráty pracuje v KETu Kultury a Památkové péči a velice skromně jako součást TO MSK.