Ing. Petr Kopečný

inženýr v ropném průmyslu

(* 19. března 1984, Ostrava)

Petr Kopečný v současné době žije v Ostravě, je ženatý a bezdětný.

U Pirátů je téměř od začátku jejich existence a věnuje se problémům Moravskoslezského kraje a zahraniční spolupráci. Jeho oblasti politického zájmu jsou školství, zahraničí, energetika a také doprava. Podporuje cestu moderních technologií a pokrok jako takový.

Vystudoval Vysokou Školu Báňskou - Technickou univerzitu Ostrava, Fakultu Strojní, katedru Automatického řízení. V roce 2007 získal bakalářský titul v oboru Automatického řízení. Ve studiu dále pokračoval a v roce 2011 získal Inženýrský titul v oboru Automatického řízení a Inženýrské informatiky. Stále se školou udržuje kontakt a nějaký čas tam pracoval jako vědecký pracovník na Hvězdárně a planetáriu Johanna Palisy kde působil převážně jako demonstrátor. Před ukončením studia studoval jeden semestr ve Švédsku vysokou školu Linköping Universitet, kde si vylepšil své jazykové znalosti.

Jeho hlavní pracovní poměr je pozice Automatizačního inženýra pro mezinárodní společnost ABB. Pracuje převážně na projektech ropných plošin v Severním moři.

Z jeho zájmů to jsou zejména astronomie a astrofyzika, které realizuje pomocí spolupráce s Hvězdárnou a planetáriem Johanna Palisy v Ostravě. Rád seznamuje veřejnost se skrytými krásami vesmíru a vyráží s teleskopem za pozorováním hvězd mimo přesvětlenou oblohu měst.

V komunální politice se zajímá hlavně o problematiku dopravy.

Jeho oblíbené motto zní:

„Pohár trpělivosti je sice plný, ale jeho stěny jsou pružné.“

Zastávané funkce

Magistrát

  • Komise: člen komise pro bezpečnost a integrovaný záchranný systém

Jih

  • Komise: člen komise pro dopravu, parkovací systémy
petr-kopecny

Pirátská strana


Lidé

Jakub Vontroba
Jakub Vontroba předseda místního sdružení Ostravsko, člen sportovní komise, místopředseda krajského sdružení Moravskoslezského kraje
Romana Körösi
Romana Körösi členka bytové komise
Bc. Ing. Bc. Miroslav Raška
Bc. Ing. Bc. Miroslav Raška člen komise školství, sportu a volnočasových aktivit
Poznejte celý náš tým