Svítíš, svítíš, poblikáváš… A máš všechna povolení?

Svítíš, svítíš, poblikáváš… A máš všechna povolení?

Reklamy, kam se podíváš, billboardy ze všech stran – je to kultura nebo už ani trochu? Asi nejsme sami, komu tenhle „smog“ vadí. Jako Piráti jsme boj s podobnými reklamními vetřelci umístili mezi významné body svého programu v posledních komunálních volbách a nezapomněli jsme na to.

Jak ale s reklamním a neméně protivným světelným smogem naložit? Právě tím se už nějaký čas zabývají městští zastupitelé, komplexní řešení však zatím Ostravě chybí. Jenže – jak nedávná zkušenost ukázala – problém nemusí být neřešitelný. Stačí spolupracovat.

Obyvatelům Hrabůvky v ulici Dr. Martínka „naservíroval“ nějaký dobrák na jedno z místních obchodních center velkoplošný reklamní panel. Svítil do všech stran, poblikával a rušil stovky domácností ve svém okolí.

Naštěstí si to občané nenechali jen tak líbit a obrátili se na nás, tedy na Piráty z Ostravy – Jihu. Nelenili jsme a vyrazili na stavební úřad. Tam nám k našemu překvapení sdělili, že světelný panel byl na nákupní centrum instalován bez stavebního povolení.

Jakmile úřad obdržel patřičný „podnět“, zahájil správní řízení. A výsledek? Světelný blikající vetřelec musel zmizet.

Ono je dobré dívat se kolem sebe a nebát se ozvat. Občas se totiž ukáže, že řešení nemusí být vůbec složité.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.