Staňte se hrdinou, pusťte si žilou s Piráty

15. června 2019
Staňte se hrdinou, pusťte si žilou s Piráty

Ostrava, 14. června 2019 – Dnes je světový den dárců krve. Je věnován všem, kteří dobrovolně a nezištně darují svou nejcennější tekutinu pro záchranu druhého člověka. Motto letošního Světového dne zní „Každý dárce je hrdina“. Staňte se hrdinou i vy a přidejte se k naší iniciativě Pusťte si žilou s Piráty. Běžte dnes nebo kdykoliv do konce června darovat krev do vaší nejbližší nemocnice. Každá kapka krve může pomoct, největší smysl má ale pravidelné dárcovství krve.

Podle Českého červeného kříže v ČR stále roste potřeba dárcovské krve. V posledních letech nestačí počet nových dárců krve vyrovnat jejich úbytek daný věkem či nemocemi. V roce 2018 tak např. ubylo 15 000 dárců. Pokud bude tento trend pokračovat, v budoucnu nemusí být dost krve pro nemocné.

Ve světě je již v 62 zemích dosaženo u dárcovství tzv. plné krve 100% bezplatnosti. Česká republika se v případě plné krve řadí k zemím s čistě bezpříspěvkovým dárcovstvím, v případě krevní plazmy tomu tak bohužel není.

Pojďte to s námi změnit a pusťte si žilou s Piráty. Stát se dárcem krve je výzvou pro každého zdravého člověka – podrobnosti najdete zde.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.