Pozemek po fotbalovém stadionu je k mání za 31 milionů, Piráti by tam rádi viděli sportovní komplex s plaveckým bazénem

Pozemek po fotbalovém stadionu je k mání za 31 milionů, Piráti by tam rádi viděli sportovní komplex s plaveckým bazénem

Ostrava, 29. června 2021 – Na Jihu chybí plavecký bazén mnoho let. Vhodná plocha o rozloze 4 hektarů, kde by se podle územního plánu krytý bazén dal postavit, je teď na prodej za necelých 31 milionů. O stavbě aquaparku se na místě fotbalového stadionu v blízkosti stávajícího letního koupaliště – Vodního areálu Jih uvažuje od 90. let, teď to ale vypadá, že by se skutečně mohl do 5 let postavit. Zastupitelé obvodu v červnu schválili záměr prodeje, teď už se čeká na zájemce a jejich nabídky. Jako první se přihlásil investor, který provozuje síť wellness center Maximus Resort a plánuje aktuálně postavit wellness také v Ostravě- Vítkovicích. Právě na jeho popud zastupitelstvo začalo jednat o prodeji.


„Vedení obvodu přesně nevymezilo, co konkrétně by na pozemku mělo vzniknout, má jít o kryté sportoviště. O pozemek se tedy mohou ucházet různí investoři s různými projekty. Ve strategickém plánu ale dali občané naší městské části jasně najevo, že nejvíce by ocenili plavecký bazén. Probírali jsme situaci s náměstkyní pro sport Andreou Hoffmannovou a ta nás ubezpečila, že si magistrát pohlídá, aby na pozemku vznikl funkční sportovní komplex, který nabídne vodní radovánky a relaxaci pro děti i dospělé,“

komentuje šéfka pirátských zastupitelů v obvodu Ostrava-Jih Pavlína Nováčková.

„Jedná se o atraktivní a velmi dobře dostupnou lokalitu s možností parkování. V bezprostřední blízkosti se nachází nejen letní koupaliště, ale také tenisové a víceúčelového hřiště, které provozuje SAREZA. Dokážu si představit, že tady brzy vyroste aquapark i menší sportovní hala na míčové sporty a vytvoříme tak ucelenou sportovní zónu, kde si každý vybere to své,“

doplňuje Andrea Hoffmannová.

Drobnou komplikací může být, že na fotbalovém hřišti trénuje místní klub FC OSTRAVA - JIH a travnatá plocha je také využívána pro kulturní akce pořádané městským obvodem, jako je např. letní kino, pouť, slavnosti obvodu nebo pro akce pořádané jinými spolky - hasičská olympiáda, branný den.

„Vítězný projekt se samozřejmě bude muset prodiskutovat se všemi dopady, podílet by se na tom měl jak investor, tak městský obvod, magistrát Ostravy a případně i MAPPA. Věříme, že se vydaří a nejen občanům Jihu se bude líbit. Je důležité domyslet parkování a dopravu v lokalitě a v ideálním případě se pokusit také nějak kompenzovat úbytek zeleně. Líbilo by se nám, kdyby projekt zahrnoval prvky modrozelené infrastruktury jako jsou třeba zasakovací pásy, solární panely nebo třeba zelené fasády,“

dodává Pavlína Nováčková.

Nabídky je možné podávat i na menší části pozemků, nejméně však o rozloze 1 hektaru. Výjimka platí pro účel výstavby sportovní haly, kdy je možné podávat nabídky na části pozemků menší než 1 hektar.

„Z mého pohledu dává rozhodně větší smysl pozemek příliš nedělit, ale snažit se opravdu o vytvoření propojeného celku, který by doplnil stávající areál letního koupaliště SAREZY. Kdyby tu vznikly čtyři různé stavby s různým provozovatelem, mohlo by to už působit příliš roztříštěně. Těšíme se na předložené projekty,“

uzavírá Pavlína Nováčková.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.