Pirátské stanovisko k nové tramvajové trati v Porubě

25. září 2018
Pirátské stanovisko k nové tramvajové trati v Porubě

Piráti se staví kladně k ekologizaci dopravy a podporují budování tramvajových sítí v souladu s územním plánem, ale jen za předpokladu, že projekt bude splňovat tyto podmínky:

  1. nová tramvajová trať nezhorší životní podmínky lidí obývajících danou lokalitu,
  2. budování trati a projekt budou šetrné k zeleni,
  3. bude vyřešeno parkování a veškerá infrastruktura v dané oblasti.

V minulosti se naši kandidáti vyjádřili v petici za ekologizaci veřejné dopravy, Petr Říman je dokonce autorem jedné z nich. To však neznamená, že jsme připraveni podpořit projekt, který by byl proti výše zmíněným kritériím výstavby. Vnímáme, že v případě plánované tramvajové trati na porubský VIII. obvod selhala komunikace mezi politickými představiteli a občany, protože celý projekt byl představen a komunikován poměrně pozdě. Piráti budou prosazovat lepší komunikaci o zásadních projektech výstavby na území města Ostravy a zasadí se o to, aby se občané mohli – například v referendu – podílet na rozhodování o vybraných projektech.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.