Piráti Ostrava: Jsme rádi, že v této těžké době můžeme z našich pozic hodně věcí ovlivnit a pomáhat

Piráti Ostrava: Jsme rádi, že v této těžké době můžeme z našich pozic hodně věcí ovlivnit a pomáhat

Ostrava, 31. března 2020 – Nedostatek roušek a respirátorů, zavřené provozovny, drobné podnikání v ohrožení. Důsledky pandemie koronaviru a nouzového stavu dolehly i na Ostravu. Piráti společně s koaličními partnery na magistrátu schválili řadu opatření, která pomohou zmírnit tyto dopady. Město nabízí možnost finanční výpomoci, odpuštění nebo prodloužení splatnosti nájmu, posouvá se také termín pro regulaci reklamního smogu. Nedostatek ochranných pomůcek řeší vlastní investicí v řádech milionů korun.


Město již v počátcích krize přišlo s nabídkou finanční pomoci, kterou řada podnikatelů využila. Dnešní rada města Ostravy schválila další formy pomoci a nákup ochranných pomůcek. Radní odhlasovali:

  • nákup 3200 ks respirátorů FFP2,
  • nákup 4000 plastových ochranných krytů pro městskou nemocnici, městskou policii, domovy pro seniory a magistrát,
  • nákup dalších 10 000 respirátorů typu KN95 pro městskou policii za 1 118 000 Kč,
  • rychlou finanční pomoc ostravským živnostníkům formou finančního daru v celkové hodnotě 6 milionů Kč (od vyhlášení výzvy již byly navíc dříve uděleny dary ve výši 5 milionů),
  • odložení účinnosti nařízení k regulaci reklamního smogu vzhledem k aktuální situaci o jeden rok.

Jednou z možností finanční výpomoci je dar do výše 20 tisíc korun. Zažádat si o něj můžou menší podnikatelé s ročním obratem do 6 milionů korun, kteří mají provozovnu na území města Ostravy.

„Připravujeme také podporu na zmírnění ztrát a to jak na úrovni magistrátu tak centrálního obvodu. Magistrát například nabízí finanční dar až do výše 100 tisíc korun, který bude možné využít na úhrady nájmu, mezd zaměstnanců, zákonných odvodů nebo nákladů na energie,“

uvedl městský radní a místostarosta městského obvodu MOaP David Witosz.

„Dnes jsme také rozeslali informační e-mail všem sportovním klubům ohledně dalšího vývoje a čerpání dotací. S kluby jednáme o odložení akcí a řešíme jejich současný stav a aktuální problémy, s kterými se potýkají,“

doplňuje náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Ostravský magistrát i radnice městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz také přijaly řadu bezpečnostních a hygienických opatření na svých pracovištích, dle nařízení státu omezily i fungování úřadů. Příkladem jdou i samotní radní, příští rada už proto bude jednat on-line.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.