Piráti jsou proti neuváženému rušení parkovacích míst v centru Ostravy

4. září 2018
Piráti jsou proti neuváženému rušení parkovacích míst v centru Ostravy

Ostrava, 4. září 2018 - Současní zástupci města Ostravy se rozhodli zrušit 600 parkovacích míst v centru Ostravy, které jsou zdarma. Cena parkovného přitom na větších parkovištích vyjde až na 40 Kč/hod a obyvatelé centra oceňují, že mohou parkovat zdarma tam, kde bydlí. V centru Ostravy údajně v současné chvíli denně chybí čtyři tisíce stání. Zástupci města chtějí přesto zrušit bezplatná parkovací místa v centru Ostravy a vybudovat systém P + R (Park & Ride, tj. zaparkuj a jeď), aby občané a návštěvníci města parkovali zdarma na hranici centra a zbývající část trasy by jeli městskou hromadnou dopravou.

Piráti navrhovaný systém nepovažují za komfortní a efektivní řešení parkování v centru města, natož pak v případě rušení takového množství parkovacích míst. David Witosz, kandidát na primátora a současně odborný garant Pirátské strany pro dopravu uvádí:

„Pro takové rozhodnutí by město mělo mít zejména kvalitní a přesná data ohledně obsazování jednotlivých parkovacích míst. Pouze taková data mohou být následně základem pro fundovaná rozhodnutí o investicích do finančně náročnějších parkovacích systému na území města. Současně sběr dat by mohl být dobrým základem pro vytvoření aplikace, která uživatele snadno navede na volné parkovací místo bez zbytečného bloudění a tedy ztráty času.“

Lukáš Jansa, kandidát Pirátů v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz doplňuje, že

„Piráti budou usilovat pro návštěvníky o vybudování architektonicky zajímavého parkovacího domu ve vhodné lokalitě v centru města.“

Jako obyvatel centra vidí problém v tom, že na dané opatření doplatí hlavně obyvatelé parkující u svých domů, kteří si budou muset zaplatit roční kartu rezidenta. Přitom by postačilo vybudovat nová parkovací místa v zástavbách a současně pro rezidenty a abonenty vytvořit bezplatné parkovací zóny s poskytnutím volné časové kapacity pro návštěvy, které by byly placenými pro ostatní návštěvníky centra pro omezené časové období v pracovní dny.

Město by mělo vyřešit přetlak parkování v pracovní dny uvážlivě a ne dostávat z občanů bydlících v centru města peníze za parkování.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.