Piráti jdou v Ostravě do boje o magistrát i tři městské obvody

7. srpna 2018
Piráti jdou v Ostravě do boje o magistrát i tři městské obvody

Ostrava, 7. srpna 2018 - Piráti představili své lídry do komunálních voleb v Ostravě. Kandidátky staví na „velkou radnici“ i tři městské obvody: Jih, Porubu a Moravskou Ostravu a Přívoz. Všechny programové body pirátů pro Ostravu mají dva společné jmenovatele: důraz na transparentnost a rozvoj města jako centra milionové aglomerace.

Piráti chtějí v Ostravě navázat na celostátní úspěch v loňských volbách do poslanecké sněmovny. Kandidátem na primátora je 37letý David Witosz, inženýrský geodet, jehož specializací je doprava.

„Do voleb v Ostravě jdeme, co se dopravy týče, se třemi prioritami: stabilizace Dopravního podniku z pohledu zaměstnanosti, parkování, které chceme řešit chytře s pomocí nových technologií, a využití budoucí 8-miliardové investice státu do modernizace železničního uzlu Ostrava. Naším heslem je Dobré nahradit lepším, koncentrace na detail, což v Ostravě chybí,“

uvedl Witosz.

Na Jihu se Piráti chtějí zaměřit mimo jiné proměnu kulturního života v obvodu.

„Chceme v souladu s celostátním programem organizovat architektonické soutěže na zhotovení staveb, výstavbu nebo renovací různých veřejných prostranství a zároveň bychom do těchto procesů chtěli zapojit i obyvatele,“

řekla Pavlína Nováčková, lídryně pirátské kandidátky pro Ostravu-Jih.

V Porubě si Piráti do čela zvolili vysokoškolskou pedagožku Andreu Hoffmannovou.

„Prioritou porubských pirátů je učinit Porubu atraktivním místem pro život. Chceme toho dosáhnout například podporou místních podnikatelů, podniků a budováním nových pracovních míst s cílem udělat Hlavní třídu výstavním bulvárem Poruby,“

říká Hoffmannová, která je zároveň trojkou na kandidátce na ostravský magistrát.

Hlavním tématem pro Moravskou Ostravu a Přívoz bude vedle prosazování konceptu Otevřené radnice také propojení Fifejd s centrem města.

„Fifejdy jsou od centra města odříznuty dopravní tepnou, která obvod protíná v půli, neexistuje koncepce, která by motivovala lidi účastnit se dění v centru. To je třeba změnit,“

uvedl Rostislav Řeha, lídr zdejší kandidátky.

Na tiskové konferenci se představil také nezávislý kandidát do senátu za Piráty Martin Tomášek, který se bude o přízeň voličů ucházet ve volebním obvodě č. 71 Ostrava - Město. Jeho hlavní prioritou je otázka školství, ze kterého má bohaté profesní zkušenosti.

„Vedle školství bych rád přispěl také k tvorbě občanské společnosti a kultivaci debaty ve veřejném prostoru,“

uvedl Tomášek.

V Ostravě odevzdalo kandidátní listiny celkem 15 politických stran a uskupení. Piráti v souladu se svou celostátní povolební strategií budou o případné povolební koalici jednat se všemi stranami, které dodržují demokratické principy, a které nejsou spojeny s korupčními skandály.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.