Piráti jdou opět do vedení Ostravy a dvou městských obvodů

Piráti jdou opět do vedení Ostravy a dvou městských obvodů

Ostrava, 12. října 2022 – Je rozhodnuto. Ostravští Piráti se dál budou podílet na vedení Ostravy, jsou součástí povolební koalice města Ostravy a zastoupení mají i ve vedení Moravské Ostravy a Přívoz a Poruby. Ve všech případech jde o úspěšné pokračování koaliční spolupráce ANO, SPOLU a Pirátů. Piráti tak mohou navázat na práci, kterou v uplynulých čtyřech letech odvedli a pokračovat v ní. V nejlidnatějším ostravském obvodu Ostrava-Jih míří zástupci Pirátů stejně jako v minulosti do opozičních lavic. Všechny priority a cíle ostravských Pirátů pro nadcházející období najdete ve volebním programu Ostrava 4.0.


Ve vedení města pokračuje na postu náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová, která dál povede resort školství a nově také oblast kultury. Jak již dříve staronová náměstkyně uvedla, chce především pokračovat v rozjetých projektech, z nichž řadu sama iniciovala, a dále je rozvíjet. Zároveň opouští oblast sportu, která nově nebude přidružena ke školství a připadá tak jinému náměstkovi.

„V minulých 4 letech jsme s kolegy na odboru školství a sportu odvedli spoustu práce, za což všem patří velký dík. Těší mě, že ostravské školství můžu dál rozvíjet a posouvat tím správným směrem. Nově mi připadne gesce kultury, která si v Ostravě rozhodně zaslouží pozornost a podporu města. Ostravskému sportu budu dál už jenom fandit a věřím, že můj nástupce bude pokračovat v nastaveném trendu,”

uvedla Andrea Hoffmannová.

Na podobném půdorysu jako před volbami bude fungovat také koalice v centrálním ostravském obvodu, Moravské Ostravě a Přívozu. Na křeslo místostarosty znovu usedne David Witosz, na starosti bude mít stavební investice, hospodaření s bytovým fondem i nebytovými prostory a strategický plán “Fajnova centrum”. Dosavadní místostarosta Rostislav Řeha bude pokračovat v neuvolněné funkci radního pro Místní agendu 21. Projekt MA 21 v uplynulých letech na radnici v rámci své gesce inicioval a zaváděl a může tak navázat na dobře započatou práci.

Dohodnutá podoba koalice a personální zastoupení už je i v obvodu Ostrava-Poruba. Tam na dobře odvedenou práci pirátského místostarosty pro vzdělávání Martina Tomáška naváže nová místostarostka a porubská lídryně Martina Dušková, která se u Pirátů specializuje na sociální oblast a školství. Porubským Pirátům nově přibude ke školství gesce sportu a také zmiňovaná sociální oblast.

Ve všech případech musela konkrétní podobu dohodnutých koaličních smlouv schválit také místní členská základna Pirátů.

K nijak přelomové změně nedošlo ani v nejlidnatějším ostravském obvodu Ostravě-Jihu, hnutí ANO si tady stejně jako v minulém období vybralo za partnera koalici SPOLU a s dalšími partnery v ní nepočítá. Piráti tedy opět míří do opozičních lavic. Jak uvedla jižanská lídryně Pavlína Polášková, Piráti tady nadále chtějí být konstruktivní a seriózní opozicí - kontrolovat činnost radnice, přinášet návrhy a nastavovat zrcadlo vládnoucí většině.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.