Ostravští Piráti se budou dál podílet na vedení města, koalice ANO, SPOLU a Pirátů pokračuje

Ostravští Piráti se budou dál podílet na vedení města, koalice ANO, SPOLU a Pirátů pokračuje

Ostrava, 27. září 2022 – Ostravští Piráti dnes podepsali koaliční smlouvu o vedení města Ostravy a budou tak další 4 roky pokračovat v práci, kterou odvedli v minulém volebním období. Nově vzniklou koalici tvoří s hnutím ANO a koalicí SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP09). Na křeslo náměstkyně primátora Tomáše Macury znovu usedne Andrea Hoffmannová, na starosti bude mít školství a nově také kulturu. Opouští tak gesci sportu, kterou s čistým štítem předává náměstkovi z ODS. V zastupitelských lavicích města dále zasednou Piráti David Witosz a Rostislav Řeha.


„V minulých 4 letech jsme s kolegy na odboru školství a sportu odvedli spoustu práce, za což všem patří velký dík. Těší mě, že ostravské školství můžu dál rozvíjet a posouvat tím správným směrem. Nově mi připadne gesce kultury, která si v Ostravě rozhodně zaslouží pozornost a podporu města. Ostravskému sportu budu dál už jenom fandit a věřím, že můj nástupce bude pokračovat v nastaveném trendu,"

komentuje Andrea Hoffmannová svou staronovou účast ve vedení Ostravy.

Cílem Pirátů ve školství bude prosazovat moderní přístupy a také odborné pozice na školách (školní psycholog, sociální pedagog), aby se učitelé mohli naplno věnovat dětem a jejich potřebám. Nově zvolená náměstkyně chce i nadále podporovat alternativní vzdělávání. Po vzniku waldorfského campusu a montessori tříd zřizovaných obvody bude dál rozvíjet tyto i další alternativní formy (dětské skupiny, lesní školky, podpora Scio škol apod.).

Piráti podpoří také vznik dalších školních parlamentů, čtenářskou gramotnost (například v boji s dezinformacemi), kritické myšlení, digitální kompetence i environmentální vzdělávání. Pokračovat budou dál i v projektu “Fajne školní bistro” a dál budou vylepšovat stravování ve školních jídelnách, včetně veganské kuchyně a různých diet.

V oblasti kultury pak chtějí dokončit klíčové investice jako je koncertní hala, vědecká knihovna nebo muzeum paměti. Zasadí se o to, aby se klíčové kulturní projekty z grantů prezentovaly široké veřejnosti.

„Budeme podporovat rozmanitost kulturních aktivit a akcí tak, aby si každý našel to své. Nechceme rozhodovat o podpoře či nepodpoře kulturní činnosti na základě vlastních preferencí, ale s cílem zajistit širokou nabídku akcí v rámci různých forem umění, ať je to hudba, divadlo, pohyb, výtvarné či vizuální umění. Jak jsme deklarovali v našem programu, chceme, aby Ostrava byla moderním evropským městem. Budeme se proto soustředit na podporu vzdělanosti, kultury a komunitního a spolkového života,"

dodává ostravská náměstkyně pro školství a kulturu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.