Ostravský sport má ocenění Sport Alive Awards

Ostravský sport má ocenění Sport Alive Awards

Ostrava, 07. října 2022 – Ostravská náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová přivezla z Prahy cenné třetí místo v kategorii “Nejlepší sportovní projekt města či kraje” za projekt marketingové podpory SPORT22!!! V nejlepší desítce napříč tuzemskem se navíc umístily hned dva sportovní projekty města. Dalším oceněným projektem jsou OSTRAVSKÉ SPORTOVNÍ HRY. Ceny nejlepším projektům českého sportu uděluje desetičlenná porota složená z expertů na sportovní marketing.


„Sport podporujeme dlouhodobě a významným způsobem, financemi počínaje a kreativní podporou konče. Z umístění našich projektů mám velkou radost, jsou za nimi stovky hodin odvedené práce všech, kteří se podíleli na jejich přípravě. Za ten obrovský kus práce každému jednotlivci děkuji. I velmi pozitivní zpětné vazby účastníků našich aktivit jsou pro nás významným a povoleným ‚dopingem‘ v další práci,“

uvedla Andrea krátce po převzetí ceny.

První z projektů SPORT22!!! můžeme charakterizovat jako „nádech pro ostravský sport“ - příběh města, které neustále komunikuje se sportovními kluby, naslouchá jejich potřebám, podnětům k dalšímu rozvoji sportu a tělovýchovy v Ostravě. Zároveň město nesmí zapomínat na vlastní cíle a potřeby – municipality nejsou jediným zdrojem financování sportovních klubů. Projekt marketingové podpory sportu zohledňuje potenciál sportovních klubů, personální kapacity působící v těchto klubech i potřebu všech ekonomických sfér. Na zahajovací ročník by město rádo navázalo, samotný projekt je složen hned z několika aktivit. Zásadním pilířem projektu je Marketingová konference SPORT22!!!, na ní navazují marketingové workshopy, dotační program na podporu společensky odpovědných projektů v oblasti sportu a anketa Sportovec roku.

V rámci shortlistu, tj. seznamu deseti nejlepších sportovních projektů města či kraje, uspěl také projekt Ostravských sportovních her. Tento projekt vychází ze zdánlivě banálního příběhu, avšak s překvapujícím dopadem „vytvořme to, co bude dostupné pro všechny děti na základních školách v Ostravě – prostor pro všechny si vyzkoušet sport a jeho disciplíny, motivovat, probudit zájem o sportování, vyniknout, překonat se.“ Proto byly vybrány jednoduché a dostupné sportovní disciplíny, které si mohlo vyzkoušet maximální množství dětí (atletika, gymnastika, dribling, švihadlo, šplh či běh), a to na základě sportovních výzev doplněných metodickým videem. Bylo nastaveno jednoznačné poselství „když to zvládnu já, můžeš to zvládnout i ty,“ zapojeny ostravské sportovní kluby, u kterých se natáčela videa a podíleli se i ambasadoři. Ti nejlepší se pak potkali na Velkém sportovním dni, který byl vyvrcholením ročníku.

Všechny novinky o ostravském sportu najdete na webu Fajnovysport.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.