Ostrava je město sportu: Pod vedením náměstkyně Andrey Hoffmannové má ostravský sport největší podporu v Česku

Ostrava je město sportu: Pod vedením náměstkyně Andrey Hoffmannové má ostravský sport největší podporu v Česku

Ostrava, 30.června 2022 – Ostrava se v posledních letech může pochlubit nejmasivnější podporou sportu ze všech měst v České republice. Odbor školství a sportu, který čtvrtým rokem vede náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová, vydává na podporu sportu přibližně 500 milionů korun. Tolik peněz na sport nedává ani Praha či Brno. Město finančně provozuje finančně dodstupné sportoviště včetně koupališť a bazénů, podporuje sportovce, kluby, sportovní aktivity pro děti a mládež a systematicky investuje do sportovní infrastruktury. Přispívá také na řadu prestižních sportovních akcí a projekty sloužící k popularizaci sportu. Ostrava se stává městem sportu, které má co nabídnout profesionálním sportovcům, dětem i veřejnosti.


Umožnit sportovat a aktivně trávit čas co nejvíce lidem. Takový cíl si dala Andrea Hoffmannová, když před 4 roky převzala štafetu na odboru školství a sportu v Ostravě. Jde na to typicky po pirátsku - systematicky. Postupnými kroky chce Ostravu “zasíťovat“ kvalitními sportovišti, vybudovat zázemí ve všech městských částech a zkrátit tak lidem cestu k pohybu. Pod svým odborem buduje nové haly a sportovní areály, rekonstruuje ty staré, na sídlištích a v parcích přibývají workoutová hřiště. Do sportovní infrastruktury město investuje desítky milionů ročně, veškeré realizované, probíhající i plánované investice najdete na webu fajnovysport.cz.

„Mám radost, kolik sportovišť vyrostlo během mojí „čtyřletky“ ze země, kolik areálů se podařilo zrekonstruovat a kolik projektů se povedlo i přes překážky dotáhnout do zdárného konce. Z chystaných realizací bych vypíchla Multifunkční sportovní halu, ve které si veřejnost, profi sportovci i kluby už brzy zahrají volejbal, florbal, basketbal, stolní tenis a další sporty. Jde o unikátní projekt postavený na partnerství veřejného a soukromého sektoru,“

říká Andrea Hoffmannová.

Na své si nepřijdou jen místní, Ostrava je taky městem světového sportu a velkých hapenningů. Vysokou laťku si za éry pirátské sportovní náměstkyně drží tradiční akce jako Zlatá tretra nebo MS v ledním hokeji, tím to ale zdaleka nekončí. A Ostravě máme i nové sportovní tradice jako třeba fenomenální MS v parahokeji se světovým diváckým rekordem nebo čtyřhvězdičkový turnaj v plážovém volejbale zasazený do kulis Dolní oblasti Vítkovice.

K popularizaci sportu přispívají také projekty pro děti a mládež, které Andrea v Ostravě prosadila či úspěšně pokračuje v jejich realizaci.

„Například do Ostravských sportovních her, ve kterých každoročně poměří žáci základních škol své síly a dovednosti, se letos zapojilo téměř 5000 dětí z 26 škol. Projekt podporují svou účastí i známí sportovci - ambasadoři, kteří vlastním příkladem motivují děti k pohybu,“

doplňuje ostravská náměstkyně.

To, že je Ostrava městem sportu, dokládá i anketa Sportovec roku, kde pravidelně město oceňuje významné sportovní osobnosti z našeho regionu.

Město začalo pomáhat sportovním klubům nově i v oblasti sportovního marketingu. Po Covidu se kluby setkávají s úbytkem diváků i sponzorů. Také proto Andrea iniciovala marketingovou konferenci SPORT 22!!!. Kromě zajímavých přednášek a tipů, jak oslovit diváky, konference propojila zástupce místních firem s kluby a komunikovala potřebu finanční podpory sportu jako součást společenské odpovědnosti komerčního sektoru. Do budoucna Andrea připravuje sérii workshopů, které pomohou sportovním organizacím prohlubovat know-how k zajištění externího financování a lepší propagaci svých akcí a činnosti.

Andrea se prostě rozhodla rozhýbat Ostravu. A daří se jí to.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.