Milostivé léto v Ostravském pirátském centru: Piráti poradí, jak se zbavit exekucí jednou provždy!

Milostivé léto v Ostravském pirátském centru: Piráti poradí, jak se zbavit exekucí jednou provždy!

Ostrava, 14.ledna 2022 – Milostivé léto je akce, díky níž mohou lidé v exekuci ušetřit a vymanit se ze svých závazků. Až do 28. ledna 2022 mají jedinečnou šanci, jak se zbavit exekucí vůči státu, kraji, obci či jejich většinově vlastněným organizacím. Umožňuje dlužníkům ušetřit desítky tisíc korun, protože jim odpouští všechny úroky a další poplatky. Stačí zaplatit původní dluh a poplatek 908 Kč exekutorovi. Tématu exekucí se dlouhodobě věnuje pirátská senátorka a právnička Adéla Šípová, která v rámci akce Milostivé léto poskytuje bezplatné konzultace. Na její aktivity navazují i Piráti z našeho kraje.


Dva krajští zastupitelé Pirátů si v úterý 18. ledna pro všechny, které trápí exekuce, vyhradili konzultační hodiny pro veřejnost. Od 15.00 do 18.00 budou sociální pracovnice Martina Dušková a právník Ondřej Ručka připraveni pomoct lidem v nouzi s vyplněním žádostí. Spolu s nimi bude online přítomna i Adéla Šípová. Podrobnější informace o akci Milostivé léto najdete také na jejím webu.

„Náš kraj patří k jednomu s nejvyšším podílem zadlužených, jsme na 3. místě v procentu exekucí na obyvatele hned po Ústeckém a Karlovarském kraji. V exekucích je u nás přes 100 tisíc lidí, z toho 8 tisíc seniorů a vychází to v průměru na 6 exekucí na dlužníka. Milostivé léto je pro tyto lidi skvělá příležitost, jak se dostat z dluhových pastí. Jsme si ale vědomi toho, že ne každý splní podmínky a na odpuštění části dluhu dosáhne. Proto jsme připraveni konzultovat se zájemci i jiné možnosti, jak s dluhy zatočit a na koho se obrátit.“

vysvětluje krajská zastupitelka Martina Dušková.

„Všem, kteří se s exekucemi potýkají, chceme dodat odvahu, aby udělali první krok k řešení svých problémů. Přijďte v úterý do Ostravského pirátského centra a zbavte se exekucí jednou provždy!“

dodává krajský zastupitel Ondřej Ručka, který bude na místě poskytovat právní rady.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.