Michálek se v Ostravě potkal s místními

Michálek se v Ostravě potkal s místními

Předposlední zářijový víkend navštívil Ostravu Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany. Potkal se s místními v Porubě, zavítal do Dolních Vítkovic i centra a zúčastnil se dne dětí na Jihu.

Jakub svou návštěvu zahájil v pátek večer prohlídkou Stodolní ulice a blízkého okolí. V sobotu se nejprve vydal do Poruby, kde se setkal s místními během kontaktní kampaně na Hlavní třídě. Odpoledne se prošel s porubskými Piráty a kandidátem na primátora Davidem Witoszem po problematických místech obvodu: od Prodloužené Rudné až po Dům kultury Poklad. Řeč přišla i na byty OKD, nyní ve vlastní společnost Residomo. Právě Jakub totiž inicioval vznik vyšetřovací komise, která se nyní pod vedením pirátského poslance Lukáše Černohorského snaží zdokumentovat celou historii prodeje a převodů majetku OKD a zjistit, jestli je ještě možné situaci napravit.

Další Jakubovy kroky směřovaly do Dolní oblasti Vítkovic – uhranula mu industriální scenérie celého komplexu stejně jako i výhled na Ostravu z Bolt Tower. Večer pak strávil v centru města neformální debatou s občany a ostravskými Piráty.

V neděli navštívil Pirátský dětský den, který organizovali před Kinem Luna Piráti z ostravského Jihu vedení Pavlínou Nováčkovou. Aktivity pro děti provázelo představení pirátského programu a také setkání s Martinem Tomáškem, který je kandidátem Pirátů do senátu.

Jsme rádi, že si Jakub odvezl z Ostravy příjemné zážitky a Ostravané měli příležitost probrat s pirátským poslancem věci, které nás všechny ve městě trápí.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.