Město Ostrava přispěje na Ukrajinu celkem 15 miliony korun

10. března 2022
Město Ostrava přispěje na Ukrajinu celkem 15 miliony korun

Ostrava, 10. března 2022 – Město Ostrava pokračuje v podpoře těžce zkoušené Ukrajiny. Kromě probíhající materiální pomoci a poskytnutí ubytovacích kapcit nyní ze svého rozpočtu vyčlenila finanční zdroje ve výši 15 000 000 korun. Dřívější rozhodnutí rady města dnes schválili zastupitelé na mimořádném jednání.


Finanční pomoc je alokována tam, kde je to momentálně nejvíc potřeba: * 5 milionů korun je určeno na humanitární pomoc na Ukrajině, peníze budou poukázány Fondu humanity Český červený kříž a charitativní organizaci Člověk v tísni. * 5 milionů korun poputuje na pomoc uprchlíkům v Ostravě. * 5 milionů korun je určeno na podporu ukrajinské vlády při nákupu obranného vojenského materiálu.

Poděkování patří pirátským i všem dalším zastupitelům, kterým není osud Ukrajinců a nedobrovolných uprchlíků lhostejný a zvedli ruku pro pomoc Ukrajině.

Velký dík si zaslouží také všichni lidé a dobrovolníci, kteří pomáhají! Sběrné místo materiální pomoci v Ostravě doslova zavalili vlnou solidarity, zamířilo tady už víc jak 2 100 dárců a první dary směřovaly k potřebným hned první den.

Magistrát města Ostravy rovněž rozhodl o prominutí místního poplatku z ubytování pro ukrajinské uprchlíky. Materiální pomoc byla, je a nadále bude distribuována k potřebným cestou Českého červeného kříže.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.