Martin (Tomášek) jde do senátu

1. června 2020
Martin (Tomášek) jde do senátu

Ostrava, 1. června 2020 – Odvážně a s pokorou. S tímto heslem se chce o senátorské křeslo za volební obvod Ostrava-město ucházet porubský místostarosta pro vzdělávání Martin Tomášek. Spojení pokory vůči tradici a odvahy při prosazování nových cest odpovídá jeho vizi moderní politiky. S nadsázkou si proto do kampaně nasazuje klobouk Indiany Jonese jako symbolu vlastností, které nás okouzlovaly na filmovém plátně, ale jimž bychom chtěli zůstat věrni i v reálném životě.


Martin Tomášek je pirátským místostarostou pro vzdělávání a prevenci kriminality v Ostravě-Porubě. Zároveň působí na Ostravské univerzitě, kde připravuje budoucí učitele. Díky této dvojroli může sledovat současný stav školství a podporovat moderní metody na různých úrovních, od mateřské školy po vysokou. Jaká je jeho vize českého vzdělávání? Školy otevřené všem dětem i rodičům. Sebevědomí, dobře připravení a ohodnocení učitelé vedoucí své žáky k aktivnímu přístupu k řešení problémů a k všestrannému rozvoji. Ředitelé jako pedagogičtí lídři citliví vůči měnícím se společenským potřebám a pedagogickým trendům.

„Pandemie názorně předvedla, jak důležitá je naše adaptabilita, naše odolnost. Ve školství zdůraznila hodnotu promyšlené spolupráce všech aktérů, směrem k přírodě ukázala, jak vysokou cenu zaplatíme, když ji budeme přehlížet a ničit. A odhalila také, že ke skutečnému, ne jen předstíranému řešení problémů potřebujeme svobodnou a demokratickou společnost. Senát je jedním z jejích hlavních pilířů,“

je přesvědčen Martin Tomášek.

Cestu Martina Tomáška do Senátu můžete sledovat na jeho Facebooku martindosenatu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.