Kampaň „Zachraň živnost“ ukazuje, že hrdinou dneška může být každý z nás

13. dubna 2020
Kampaň „Zachraň živnost“ ukazuje, že hrdinou dneška může být každý z nás

Ostrava, 13. dubna 2020 – Hrdinou dnešních dní můžeš být i TY! To je hlavní vzkaz kampaně #ZachranZivnost, kterou na sociálních sítích spustili Piráti. Vyzývají lidi k podpoře podnikatelů a drobných živnostníků, kteří v důsledku vládních opatření ze dne na den přišli o výdělek nebo v lepším případě hlásí pokles tržeb. Podobných projektů nyní v Česku přibývá. Funguje už zachranpivo.cz nebo zachranhospodu.cz.


Cílem této výzvy je ale motivovat lidi k nákupu v jakémkoliv malém obchůdku ve svém okolí místo supermarketu, nakoupit v „okně“ kavárny nebo jiného podniku, objednat si jídlo ze své oblíbené restaurace. Prostě podpořit lokální ekonomiku a udržet cirkulaci peněz v místě, kde žijeme.

Ještě důležitější bude tato podpora po uvolnění restrikcí. Živnostníci, kteří znovu otevřou, se budou muset otřepat z nečekaného přerušení jejich činnosti.

„Koronakrize může být příležitost přehodnotit priority. To, co se děje, nám pomáhá si uvědomit, jak důležití jsou živnostníci a malé podniky v našem okolí a jak jsme zranitelní, když závisíme na dodávkách ze zemí, jako je Čína. Velké řetězce a globální potravinové korporace bohužel postupně likvidují místní výrobce i prodejce potravin, jejich zisky ale plynou jinam. Hypermarket je vlastně takový hypermagnet. Začne na sebe vázat peníze, podnikatelské příležitosti i místní výrobu a brzy nahradí místního zelináře, železářství nebo galanterii. Pomalu se pak likviduje malý koloběh peněz a místní ekonomika, kde hokynář vydělal a vydělané utratil u souseda pekaře a pekař zase u hokynáře. Každý z nás to teď může svými každodenním drobnými rozhodnutími změnit, každý z nás může být hrdina,“

vysvětluje Zuzana Klusová, lídryně Pirátů do krajských voleb.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.