Michálek se v Ostravě potkal s místními

Michálek se v Ostravě potkal s místními

Předposlední zářijový víkend navštívil Ostravu Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany. Potkal se s místními v Porubě, zavítal do Dolních Vítkovic i centra a zúčastnil se dne dětí na Jihu.

Jakub svou návštěvu zahájil v pátek večer prohlídkou Stodolní ulice a blízkého okolí. V sobotu se nejprve vydal do Poruby, kde se setkal s místními během kontaktní kampaně na Hlavní třídě. Odpoledne se prošel s porubskými Piráty a kandidátem na primátora Davidem Witoszem po problematických místech obvodu: od Prodloužené Rudné až po Dům kultury Poklad. Řeč přišla i na byty OKD, nyní ve vlastní společnost Residomo. Právě Jakub totiž inicioval vznik vyšetřovací komise, která se nyní pod vedením pirátského poslance Lukáše Černohorského snaží zdokumentovat celou historii prodeje a převodů majetku OKD a zjistit, jestli je ještě možné situaci napravit.

Další Jakubovy kroky směřovaly do Dolní oblasti Vítkovic – uhranula mu industriální scenérie celého komplexu stejně jako i výhled na Ostravu z Bolt Tower. Večer pak strávil v centru města neformální debatou s občany a ostravskými Piráty.

V neděli navštívil Pirátský dětský den, který organizovali před Kinem Luna Piráti z ostravského Jihu vedení Pavlínou Nováčkovou. Aktivity pro děti provázelo představení pirátského programu a také setkání s Martinem Tomáškem, který je kandidátem Pirátů do senátu.

Jsme rádi, že si Jakub odvezl z Ostravy příjemné zážitky a Ostravané měli příležitost probrat s pirátským poslancem věci, které nás všechny ve městě trápí.


Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu