Ivan Bartoš vyrazil na druhý konec republiky zahájit kampaň v Ostravě, Opavě i Karviné

Ivan Bartoš vyrazil na druhý konec republiky zahájit kampaň v Ostravě, Opavě i Karviné

Že je mimořádně multifunkční muž dokázal Ivan Bartoš během víkendové tour Moravskoslezským krajem. Zatímco ostatní politici promlouvají k občanům na náměstích, severomoravští Piráti zahájili komunální kampaň originálně. Ani šestihodinová cesta autem z Prahy po nechvalně známé D1 předsedu Pirátů neodradila od návštěvy východního cípu republiky, který rozhodně nepatří k pirátským baštám. Zatím.

V Karviné Ivan Bartoš odstartoval komunální kampaň besedou v místním music klubu. Otázky z publika se týkaly hlavně palčivé kauzy OKD, na ně trpělivě odpovídal pirátský poslanec a předseda vyšetřovací komise k OKD Lukáš Černohorský. Po skončení debaty představila lídryně karvinských Pirátů Zuzana Klusová projekt Žij svůj sen v Karviné. Ten má pomoci zastavit odliv mladých z města. Tím ale program teprve začal. Večer pokračoval psytrance party, kde se Ivan Bartoš ukázal jako zdatný tanečník ale především DJ, který umí rozproudit nejen českou politickou scénu, ale taky taneční parket.

Ráno vzali ostravští Piráti kapitána Bartoše na ostravskou radnici natočit vtipné předvolební spoty upozorňující na nedostatky slezské metropole. Sobotní dopoledne věnovali jihoostravští Piráti včetně kandidáta na senátora Martina Tomáška úklidu Bělského lesa. Ivana proto přivítali v čele s lídryní Pavlínou Nováčkovou celí od bláta, ale s o to čistšími úmysly.

“Jediný myslitelný způsob, jak se Pirát může v politice ušpinit, je právě při úklidu lesa. Cením si hlavně toho, že ostravští Piráti neřeší úklid v přírodě jen během mediálně atraktivní akce Ukliďme Česko, ale i mimo ni,”

pochválil místní aktivisty Bartoš, který partu aktivistů odměnil zpěvem a hrou na harmoniku.

Uvolněná nálada i hra na harmoniku pokračovala také odpoledne v Opavě. Piráti se tu vylodili pod Ptačím vrchem. “Vylodili” myslíme doslova. V opavském městském parku totiž nechyběla obří pirátská skákací loď, soutěže pro děti, ledová tříšť ani balonky. Na zahájení kampaně dorazil kromě lídryně Hany Brňákové také kandidát na senátora Petr Pavlíček, který je dlouholetým úspěšným ředitelem Mendelova gymnázia.

“Ačkoliv jsme momentálně v opavském zastupitelstvu jen dva, podařilo se nám prosadit participativní rozpočet. Sice pouze v objemu 300 tisíc, pro letošek už byl ale zdvojnásoben a naším cílem je milion korun. Lidé by měli rozhodovat o tom, na které projekty dá město peníze,”

říká Hana Brňáková, lídryně opavských Pirátů.

Ivanova tour přilákala několik stovek lidí a probíhala v neformálním duchu.

“Věřím, že úspěch z parlamentních voleb proměníme i na komunální úrovni, začneme otevírat radnice a proměňovat města,”

dodává Ivan Bartoš, který spanilou jízdu pokračuje v neděli zahájením pražské kampaně.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.