Zlepšení občanské vybavenosti

Vytvoříme pobídky pro obchodníky, živnostníky. Podpoříme investice do různorodých sociálních služeb. Podpoříme investice do kvalitního vzdělání i pro nejmenší děti. Nastartujeme trend úspěšných evropských měst podporující komunitní život. Plánovat víceúčelové investiční projekty, nikoli jen hasit jeden konkrétní problém.

Zlepšení občanské vybavenosti

Na Slezské nám chybí základní občanská vybavenost, která by odpovídala standardu 21. století. V porovnání s ostatními obvody Ostravy je zde výrazně méně služeb pro občany, jako jsou obchody, restaurace nebo kavárny. Špatně dostupné jsou také sociální služby jako nízkoprahová centra apod. Rodiče nejmenších dětí si stěžují na absenci kvalitních školek a škol a své děti raději přihlašují jinam. Naproti tomu na Slezské přibývají stále nové a nové byty aniž by se k tomu plánovala potřebná infrastruktura. Pokud nechceme mít ze Slezské jen obří ubytovnu, musíme lidem vytvořit podmínky pro jednodušší život tak, aby kvůli základním potřebám nemuseli jezdit daleko a ušetřený čas mohli raději strávit s rodinou či přáteli.

  • Vytvoříme pobídky pro obchodníky, živnostníky.
  • Podpoříme investice do různorodých sociálních služeb.
  • Podpoříme investice do kvalitního vzdělání i pro nejmenší děti.

Podpora volnočasových aktivit

V neposlední řadě chybí na Slezské místa, kde by místní mohli trávit volný čas, setkávali se s přáteli nebo jen prostě odpočívali někde na lavičce. Vždyť tady nemáme ani jedno klasické náměstí, kde by se lidé o víkendu sešli na trzích, popovídali si, dali kafe.

  • Chceme proto vytvořit veřejná prostranství, kde by se přirozeně potkávali místní lidé.
  • Nastartujeme trend úspěšných evropských měst podporující komunitní život.
  • Plánovat víceúčelové investiční projekty, nikoli jen hasit jeden konkrétní problém.