Potvrzeno. Ředitelka základní školy Horymírova selhala

Potvrzeno. Ředitelka základní školy Horymírova selhala

Ostrava, 13. dubna 2022 – Špatná atmosféra na pracovišti. Nedostatky ve strategickém řízení. Neřešení problémů se slabými pedagogy. Učitelé s připravenými výpověďmi a nabídkami práce na jiných školách. I to vyplývá z kontroly na ZŠ Horymírova, kterou zveřejnila minulý pátek Česká školní inspekce na svých webových stránkách. Ta není vůbec lichotivá. Pedagogický sbor je podle ní kvalitní, ale řízení školy vykazuje mnoho nedostatků.


Jejich výčet zabírá ve zprávě hodně prostoru, mimo jiné se zde hovoří o problémech jako jsou nekoncepční vedení základní školy, atmosféra nedůvěry mezi zaměstnanci školy, nedostatečná zpětná vazba pedagogům, neexistující hospitační činnost, udržování úvazků slabých pedagogů, nedostatečné oceňování pedagogů a mnoho dalších činností, ukazujících nekompetentní vedení školy jako takové.

Na zasedání zastupitelstva 10. března 2022 radní deklarovali, že čekají na zprávu ČŠI a pokud bude potvrzeno nekvalitní vedení školy, mohou paní ředitelku odvolat. Ta chvíle nastala právě teď.

„Vyzvali jsme radu obvodu, aby na svém jednání, které se bude konat 21. dubna, paní ředitelku odvolala. Závěry ve zprávě jsou dostatečné. Nechceme, aby se škola sesypala. Radní mají v tomto kroku naši plnou podporu,“

říká předsedkyně jižanských Pirátů Pavlína Polášková.

„Máme informace od učitelů, že se na ně obracejí školy s nabídkou práce. Ostatní školy tak nejenže nabízejí pomocnou ruku, ale zároveň v upadajícím školském zařízení vidí příležitost zkvalitnit vlastní pedagogický sbor. Po kvalitních pedagozích je sháňka stále a ve školském prostředí se o problémech na ZŠ Horymírova dobře ví. Klíčové tak je nenechat odejít pedagogické pracovníky, kteří stojí za dlouhodobou dobrou pověstí školy,“

uvádí Arnošt Žídek, člen komise školské a kulturní.

Podle Pavlíny Poláškové je současná situace důkazem toho, kam až může situace dospět, pokud se nevybere kvalitní ředitel školy.

„Transparentní konkursní řízení na post ředitele nesmí být nijak politicky zabarvené. Nejdůležitější jsou pedagogické i manažerské schopnosti ředitele a jeho vize směřování školy. Pokud takový uchazeč vyhraje a přesto není jmenován, je to špatně. Tohle se musí v příštím volebním období změnit,“

dodává.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.