Nechcete další spalovnu v Ostravě? Napište připomínky!

Nechcete další spalovnu v Ostravě? Napište připomínky!

Ostrava, 5. srpna 2019 – Piráti otevření nové spalovny nebezpečných odpadů v Ostravě nepodporují. Nepřesvědčila je ani doplněná dokumentace záměru a vidí v ní řadu nedostatků. Pokud to máte stejně, řekněte to přímo posuzujícím úředníkům! K EIA dokumentaci můžete do 12. 8. 2019 poslat připomínky. Poradíme vám, jak na to.

Místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu Rostislav Řeha se svým týmem sepisuje k záměru nesouhlasné vyjádření za obvod. Stejnou věc můžete podle §8 odst. 3 zákona 100/2001 Sb. udělat i vy, občané.

Nejprve se seznamte s přepracovanou dokumentací záměru na EIA portálu.

Následně si od nás stáhněte šablonu připomínek - MS Word, Libre office

Tuto šablonu doplňte o své připomínky, podepište a odešlete do 12. 8. 2019 na Ministerstvo životního prostředí jedním z následujících způsobů:

  • Poštou, popř. osobně na adresu:

Odbor posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevence

Ministerstvo životního prostředí

Vršovická 1442/65

Praha 10, 100 10

  • Datovou schránkou na 9gsaax4
  • Podepsaným e-mailem na info@mzp.cz

Všechny připomínky budou následně projednávány na veřejném projednání.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostravští Piráti si zvolili své předsednictvo

Ostrava, 3. října. 2023 - Každé dva roky si Piráti volí nové předsednictvo místního sdružení, tzv. PMS. V Moravskoslezském kraji jsou předsednictva volena v místních sdruženích Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko, Opavské Slezsko a Ostravsko. A protože na Ostravsku vypršel mandát stávajícímu předsednictvu v průběhu září, zvolili si místní Piráti nové PMS.

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava pomůže sportovním klubům a neziskovým organizacím s energiemi, žádat mohou až o 1 milion korun

Ostrava, 22. listopadu 2022 – Sotva se otřepaly z těžké situace během Covidu, stojí před další výzvou – růstem cen energií. Ostravské sportovní kluby a různé neziskové organizace zažívají nelehké období, zmírnit dopady současné energetické krize má pomocná ruka města. Vedení Ostravy i v novém roce nabízí podpůrný dotační program, díky kterému mohou kluby a spolky dostat až milion korun. Celkem je k dispozici ještě 13 milionů korun.